Nergistepe Tarım Makinaları, kökleri çok daha eskilere dayanıyor olmakla birlikte resmi olarak 2016 yılında kuruldu. 70 yıldır çeşitli ürünlerin yetiştirilip hasat edildiği Özbaşatak Çiftliği’nde edinilen birikim ve 30 yıldır Söke Ovası’nda, çiftçilerimizin kimyevi gübre, tarım ilacı, tohum gibi girdilerini karşılamaya çalışan Toprak Tarım Ürünleri Ltd.Şti’de elde edilen tecrübe, Nergistepe Tarım Makinaları'nın temellerini oluşturdu.

Temel amacımız, yepyeni fikirlerden doğan makinalar tasarlamakla birlikte mevcut tarım makinalarının verimliliğini arttırıcı kombinasyonların ve yeniliklerin sağlanabilmesidir. 

Bir tarım işletmesinin, teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bu günlerde bu hıza ayak uydurma zorunluluğu vardır.

Bu sadece yeni teknolojilere sahip traktörleri satın alarak sağlanabilecek bir durum değildir.

Her tarımsal işletme ekilen ürün desenine, toprak yapısına ve iklim koşullarına göre farklı tarım makinalarına gereksinim duyar. Günümüzde bu makinaların yeni model traktörlerin tüm özelliklerinden faydalanabilmesi, bu gücü ve teknolojiyi kullanarak kendisinden yapılması beklenen işi en kısa zamanda; en az yakıt tükettirerek, tek seferde, minimum arıza ve aşınma olacak şekilde ve amaca uygun olarak yapabilmesi tarımsal işletmelerin birincil beklentisidir ve beklentisi olmak zorundadır.

“AKLIN YOLU BİR” sloganıyla çıktığımız bu yolda akıllı, sağlam ve kaliteli tarım makinaları üretmek hedefinden ödün vermeden çalışacağımıza her çiftçimiz inanabilir.

Uygun iklim, yüksek verim, iyi fiyat dilerim tüm çiftçilerimize.

Hulusi Özbaşatak